09.03.2017 r.
Biblioteka zaprasza na cykliczne zajęcia rodziców z małymi dziećmi. „WSPÓLNE BARASZKOWANIE NA DYWANIE” - ZABAWY Z ZASTOSOWANIEM METODY WERONIKI SHERBORNE. Zajęcia prowadzi Pedagog/ Terapeuta Agnieszka Napierała
Oferta przeznaczona jest dla dzieci 3 letnich i ich rodziców. Każde spotkanie to 45 minut świetnej zabawy rodzica z dzieckiem na dywanie.

Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch:
•    świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe,
•    świadomość przestrzeni i działania w niej,
•    dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu.

Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas różnego rodzaju zabaw uczestnik zajęć poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.

Proponowane ćwiczenia odbywają się w parach lub w grupie. Obecność rodzica sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętnie ćwiczy. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność własną dziecka.

       Zajęcia odbywać się będą w Oddziale dla Dzieci
       Rozpoczynamy 23 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 16.30-17.15
       Zajęcia są bezpłatne! Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
       Zapisy osobiście w bibliotece lub telefonicznie, tel. 95 7582372