7 kwietnia 2017 r. w bibliotece słubickiej odbył się XIII Międzyprzedszkolny Gminny Przegląd Wiersza Ekologicznego PTASIE TRELE pt. "Na zielonej łące". Głównym organizatorem było Przedszkole nr 1 "Jarzębinka" oraz biblioteka słubicka.

W części konkursowej zaprezentowało się 22 przedszkolaków z terenu Słubic, Kunowic i Golic. W oczekiwaniu na wyniki wszyscy obejrzeli fantastyczne przedstawienie w wykonaniu rodziców dzieci z „Jarzębinki”, które zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzonych widzów!
Jury w składzie: Jan Zgrzywa, Sylwia Cor, Małgorzata Dobosz, po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać pięć wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria 3-4 lata:
•    Zuzanna Lipka
•    Oliwia Podolska
•    Zofia Szkarłat

Kategoria 5-6 lat
•   Leonard Chwalko
•   Nadia Kotulska

Laureatką XIII Międzyprzedszkolnego Gminnego Przeglądu Wiersza Ekologicznego PTASIE TRELE pt. "Na zielonej łące" i zdobywczynią  statuetki "Trelik 2017" została Iga Kusz ze słubickiego Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka”!

Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez organizatorów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!