22.02.2018 r.

Dzieci, które chciały twórczo i aktywnie spędzić czas, miały możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez oddział dziecięcy słubickiej biblioteki.

W ciągu czterech spotkań, które odbywały się we wtorki i czwartki w godzinach 11.00-13.00, dzieci miały okazję wykazać się m.in. zdolnościami plastycznymi wykonując: walentynkową kartkę, pracę pt. Zimowe drzewo oraz kukiełki przedstawiające ulubione postaci z książek.

Bardzo atrakcyjną formą zajęć okazało się spotkanie z japońskim teatrem obrazkowym Kamishibai. Dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie prezentowały bajki za pomocą pięknie ilustrowanych kart z tekstem.

Podczas każdych zajęć nie zabrakło oczywiście głośnego czytania, gier oraz zabaw ruchowych.

Miłą niespodzianką dla uczestników „Ferii wśród książek” był występ przedszkolnej grupy teatralnej „Mimimki” z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka” w Słubicach, pod kierunkiem Pani Marzanny Ossowskiej. Zainspirowani przedstawieniem „Złotowłosa i trzy misie” dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt., „Czym jest teatr?”.

Co dobre szybko się kończy. Po zimowych feriach pozostały miłe wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia. Kolejne ferie w bibliotece cieszyły się dużym zainteresowaniem i dały wiele radości młodym uczestnikom.

To były naprawdę fajne ferie… ferie wśród książek!

Zimowe drzewa

Teatr