20.04.2018 r.

Dnia 20 kwietnia 2018 r. w bibliotece słubickiej odbył się po raz kolejny, już XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Wiersza PTASIE TRELE pt. "Piękna nasza Polska cała” pod patronatem burmistrza Słubic.

Głównym organizatorem było Przedszkole nr 1 "Jarzębinka" oraz biblioteka słubicka.

W pierwszej części konkursowej zaprezentowało się w dwóch kategoriach wiekowych 21 przedszkolaków ze Słubic i Kunowic. Atrakcją dla wszystkich były przygotowane zgadywanki o tematyce patriotycznej z upominkami.
Kiedy jury obradowało, wszyscy w oczekiwaniu na wyniki, obejrzeli fantastyczne przedstawienie teatralne pt. „Polscy poeci dzieciom” z udziałem rodziców dzieci uczęszczających do „Jarzębinki”, pod kierownictwem nauczycielki Marioli Jasiniak. Występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzonych widzów!

Jury w składzie: Ewa Chustecka, Julia Głowania i Monika Bugielska, po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać sześć wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatką XIV Międzyprzedszkolnego Przeglądu Wiersza PTASIE TRELE pt. "Piękna nasza Polska cała" i zdobywczynią  statuetki "Trelik 2018" została Aleksandra Słopnicka ze słubickiego Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka”!

Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez organizatorów.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!