17.04.2018 r.

We wtorkowe przedpołudnie, 17 kwietnia br. gościł w bibliotece słubickiej niezwykły, młody człowiek. Tomasz Sobania, to 19-letni człowiek wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy!

Sobania w wieku 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. „Speculo”, jako 19 latek napisał i wydał kolejną pt. „Nowy świt”, a w niedalekiej przyszłości planuje napisać przynajmniej dwie kolejne.
To właśnie pisanie książek i wydanie ich było jednym z marzeń Tomka. Zawsze też marzył o skoku ze spadochronem, przebiegnięciu dystansu 70 km w ciągu doby, zagraniu w sztuce, oraz nakręceniu zwiastunu swojej książki. I oczywiście wszystkie te marzenia już zrealizował!!! A na jego życiowej liście są już kolejne i czekają na ich realizację.

Pisarz podczas spotkania ze słubicką młodzieżą oraz mieszkańcami dzielił się swoimi marzeniami i pokazywał jak udało mu się je spełnić. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o możliwościach, jakie drzemią w każdym z nas, o drogach rozwoju i poznania samego siebie.

Tomek to młody człowiek pełen optymizmu, wewnętrznej siły i odwagi. Zachęcił wszystkich uczestników, by pomimo wszelakich przeszkód życiowych nie rezygnowali ze swoich marzeń!

Tomasz Sobania spotkał się również z młodzieżą w gminnej bibliotece w Górzycy, a 18 kwietnia odwiedził biblioteki w Rzepinie i Ośnie Lubuskim, gdzie spotkał się z młodzieżą i mieszkańcami obu miast.

Tomasz Sobania w bibliotece słubickiej

Tomasz Sobania w bibliotekach powiatu słubickiego: w Górzycy, Rzepinie i Ośnie Lubuskim