25.10.2017 r.

Pisanie wierszy jest niezwykle wyrafinowanym sposobem na zatrzymanie ulotnych momentów naszego życia. Jak uchwycić chwilę i przelać ją na papier opowiedziała słubiczanka, Pani Elżbieta Nowak.

Bardzo się cieszymy, że mamy Panią – tymi słowami klubowicze słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki przywitali gościa specjalnego na październikowym spotkaniu. Tematem naszego spotkania był niedawno wydany pierwszy, własny tomik wierszy Pani Eli: „Niechaj mówią wiersze”.

Niektórzy z nas odczuwają potrzebę chwycenia za pióro, aby między wersami poukładać swoje emocje. Pani Ela, jak sama mówi , choć nigdy nie myślała, że będzie pisać, przygodę z poezją rozpoczęła w 2008 roku.

Prawdziwą sztuką jest umiejętność ubrania w artystyczne zwroty zwykłej, szarej codzienności. Dzięki Pani Eli, ta zwyczajność nabiera wyjątkowych odcieni. Przepiękne wiersze, z których można wyczytać miłość do najbliższych, nadzieję, wiarę. Czyta się je z ogromną przyjemnością. Klubowicze DKK zachęcają do lektury. Tomik wierszy dostępny jest w słubickiej bibliotece. Zapraszamy!

Ulubiony wiersz naszej słubickiej poetki ‘Idylla” będzie najlepszym dopingiem do zapoznania się z Jej twórczością :

Jest zakątek na ziemi
gdzie nie ma szarości,
pod nogi kwiat się ścieli
zroszony łzą radości.

Wzgórze się kłania
i gaj zielony,
ptasi śpiew tu od rana
na cztery świata strony.

Zasłuchana w ich śpiewie,
siedzę przed domem,
wiatr przysiadł na drzewie,
pies merda ogonem.

Ogród pełen kwiatów
piękną woń rozpyla,
ten zakątek świata -
to moja idylla.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 29 listopada (środa) 2017 r. o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie książka Magdaleny Parys „Biała Rika”

Galeria zdjęć