Kulinarne Czwartki
Spotykamy się, wymieniamy kulinarnymi doświadczeniami, gotujemy i degustujemy samodzielnie sporządzone potrawy. Jest to świetna okazja do rozmowy o potrawach regionalnych i nie tylko, a także o książkach kucharskich autorstwa m.in. znanych mistrzów kuchni, do których warto zajrzeć szukając inspiracji kulinarnych.

Klubowicze spotykają się w pierwszy czwartek każdego miesiąca o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych.
Spotkania są o charakterze otwartym, dla wszystkich miłośników smacznej, domowej kuchni. W każdej chwili można dołączyć do klubu. Stwórzmy wspólnie słubicką biblioteczną książkę kucharską!


20.06.2018 r.

20 czerwca w bibliotece słubickiej odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie – tym razem wspólne – członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki i  Kulinarnych Czwartków.

10.05.2018 r.

I znów w bibliotece zapachniało… i nie był to tylko zapach książek. 10 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Kulinarnego Czwartku”.

05.04.2018 r.

Zapach pieczonego chleba to magia, która przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, wakacji u babci i ciepła rodzinnego domu! Niegdyś niemal każda gospodyni wypiekała chleb.

08.02.2018 r.

Tradycyjnie w tłusty czwartek królują pączki. By uszczęśliwić wszystkich łasuchów cukiernie mają pełne ręce roboty. Klubowicze Kulinarnych Czwartków proponują pączki samodzielnie przyrządzone!  

11.01.2018 r.

Obiad bez ziemniaków? Dla wielu z nas to niewyobrażalne!  A może tak urozmaicić obiadowe menu  w jego klasycznym wydaniu!

09.11.2017 r.

Grzyby wpisują się w tradycyjny kanon kuchni polskiej. To wyjątkowo smakowite dary lasu. Cenimy je za ich niepowtarzalny smak i jedyny w swoim rodzaju  aromat.

05.10.2017 r.
Pieczarek przedstawiać nie trzeba, to bardzo popularne grzyby. Są nie tylko łatwo dostępne, ale również wartościowe pod względem odżywczym; m.in. zawierają witaminy z grupy B.
01.06.2017 r
Kiedy w naszych ogródkach pojawia się rabarbar, to sygnał, że wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy! Orzeźwiający kompot z rabarbaru wyśmienicie ugasi pragnienie w upalne dni. Dla wielu to smak dzieciństwa.
11.05.2017 r.
Mamy maj, czyli najlepsza pora na świeżutki szpinak. Wielu z nas pamięta popularną niegdyś bajkę o marynarzu Papeye’u, który dla pozyskania sił jadł właśnie szpinak!
06.04.2017 r.
…słodkości ciąg dalszy. Tym razem na spotkaniu królował makowiec! Przepisów na ciasta z makiem w roli głównej  jest całe mnóstwo! Do wyboru mamy makowce na cieście drożdżowym, kruchym bądź tez biszkoptowym.