Oddział dziecięcy noszący nazwę Kubusia Puchatka mieści się na piętrze. Kolorowe postacie z Kubusia Puchatka namalowane na ścianach zapraszają małych czytelników do odwiedzania biblioteki. Można tam również zobaczyć płaskorzeźby przedstawiające postacie z bajek wykonane przez artystkę lubuską - Zofię Bilińską.

Aktywnie i ciekawie prowadzona działalność kulturalno- oświatowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych czytelników. Największą popularnością cieszą się lekcje biblioteczne, konkursy plastyczne, konkursy wiedzy, spotkania z pisarzami, z szerokim kręgiem ciekawych ludzi, wystawy. Stałym elementem podejmowanej działalności jest współpraca z przedszkolami, szkołami, instytucjami rządowymi i pozarządowymi oraz środowiskami tworzącymi kulturę.

Działalność kulturalno-oświatowa ma na celu popularyzację nie tylko książki i biblioteki, ale również wiedzy i kultury polskiej, a zwłaszcza naszego regionu. Do stałych form działalności należą:

Oddział dla dzieci oprócz kolorowych i pięknie oprawionych książek posiada w swoich zbiorach:

  • audiobooki
  • filmy, bajki, gry – na CD
  • wideotekę - zawierającą kasety VHS:
    • z ekranizacjami polskiej literatury (w tym lektur), bajkami i kreskówkami
    • z ciekawymi zestawami filmów edukacyjnych poświęconych zagrożeniom społecznym, skierowanych w szczególności do uczniów i nauczycieli do wykorzystania na zajęciach w bibliotece, w szkołach, na szkoleniach, prelekcjach.

Oddział prowadzi:

  • Czytelnię prasy
  • Czytelnię Internetową - z 3 stanowiskami komputerowymi oraz dwoma tabletami z bezpłatnym dostępem do Internetu (stanowiska komputerowe służą przede wszystkim do poszukiwania informacji i materiałów niezbędnych w zdobywaniu wiedzy i samokształceniu).

Galeria zdjęć

View the embedded image gallery online at:
http://www.biblioteka.slubice.pl/dzieci#sigProIdb64f5acd2b