Grupa Zabawowa


Co to jest Grupa Zabawowa?

  • jest to grupa różnowiekowa dla dzieci od 1,5 do 3 lat,
  • dzieci przychodzą z rodzicami,
  • dzieci bawią się ze sobą, a rodzice uczestniczą w zabawie,
  • dzieci przebywają w bezpiecznym i inspirującym otoczeniu,
  • rodzice współtworzą program zajęć,
  • nad jakością zajęć czuwa odpowiednio przeszkolony animator.


     W Grupie Zabawowej, w odróżnieniu od innych form opieki nad najmłodszymi dziećmi, rodzice  towarzyszą swoim dzieciom podczas zajęć. Nie tylko służy to dobremu  samopoczuciu dzieci, lecz także pozwala rodzicom rozwijać własne umiejętności wychowawcze i wzmacniać relacje z dziećmi.

Rodzice mają szansę odkrywać wartość wspólnej zabawy i jej znaczenie dla rozwoju dziecka. Zajęcia odbywają się systematycznie, z udziałem animatorów przeszkolonych przez Fundację Komeńskiego, którzy w trakcie pierwszych spotkań będą pokazywać rodzicom jak stymulować rozwój dziecka, a z czasem ich rola ograniczy się tylko do pomocy i koordynacji zajęć.

Wszystkie zabawy są spontaniczne i dzieci same decydują o tym w co chcą się bawić w danym momencie. Nie ma przymusu wspólnej zabawy – jedne dzieci malują, a inne oglądają książeczki lub bawią się zabawkami. Celem spotkań jest również wymiana doświadczeń z innymi rodzicami, wzajemne wspieranie się.
22.05.2018

Dzieci bawiły się jak zwykle świetnie podczas spotkania, ale znalazły także czas na wysłuchanie bajeczki "Kocham moją mamę" i zrobienie laurki (z pomocą wspaniałych mam i tatusiów ) na Dzień Mamy!

23.01.2018

Dzieci z Grupy Zabawowej miały swój własny bal! Bibliotekę odwiedziły w tym dniu m.in. wróżka, kotek, czarodziejka, Superman i Batman, elfik, pszczółka, kowboj oraz... różowy kościotrup, którego nikt się nie bał!

09.01.2018

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci wykonały niespodziankę dla swoich bliskich. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście wesołej zabawy i czytania książeczek.

13.06.2017 r.
To już ostatnie spotkanie przed wakacjami! Niestety pogoda nas zaskoczyła, więc... piknik zrobiliśmy na "zielonej trawce" w bibliotece :) Był poczęstunek, zabawa, czytanie książeczek i "fruwające biedroneczki"!
23.05.2017 r.
Nasze spotkanie odbyło się w miejscu, gdzie króluje taniec flamenco! Na zaproszenie Pani Joasi Zapały, mamy Tosi, która jest instruktorką tańca flamenco spędziliśmy przemiły czas w Jej szkole tańca.
16.05.2017 r.
Nasze majowe spotkanie rozpoczęliśmy zabawami przy kolorowej chuście, śpiewaliśmy i graliśmy na "instrumentach" oraz liczyliśmy wspólnie z bohaterem książeczki "Tuptuś liczy".
25.04.2017 r.
Podczas zajęć dzieci zamieniły się w wesołe, uśmiechnięte i baaardzo wysoko skaczące... żabki. Nasze żabki skakały, kumkały, śpiewały, tańczyły, ćwiczyły, ale co najważniejsze pięknie się bawiły.
11.04.2017 r.
Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata :) Podobnie było dziś u nas na zajęciach. Bawiliśmy się przy kolorowej chuście, śpiewaliśmy, robiliśmy ozdoby świąteczne,
czytaliśmy książeczki  i oczywiście wesoło spędziliśmy czas!
28.03.2017 r.
Podczas zajęć dzieci obejrzały i wysłuchały bajkę pt:”Groszki” Françoise Malnuit zaprezentowaną w formie teatrzyku kamishibai.
Dzieci poznały historię groszka, który z małego nasionka stał się piękną roślinką.
14.03.2017 r.
Oj, działo się, działo w Grupie Zabawowej! Na dzieci czekała dzisiaj wspaniała przygoda kulinarna, a mianowicie pieczenie ciasteczek. Dzieci przygotowywały ciasto, mieszały, ugniatały, formowały ciasteczka. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem.