W związku z tym, iż Biblioteka jest w trakcie wprowadzania systemu katalogowego MAK+, bardzo prosimy o uzupełnienie danych osobowych czytelnika poprzez podanie numeru pesel oraz adresu e-mail.

W przypadku osób niepełnoletnich, prosimy osobę poręczającą za dziecko o podanie numeru pesel dziecka i adresu kontaktowego e-mail.
Dziękujemy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach
wynajmie pomieszczenie biurowe (pow. 11 m2).
Zainteresownych prosimy o kontakt z Dyrektorem Biblioteki pod numerem telefonu:
95 758 23 72, do godz. 15.00


Akcja malowania Miejskiego Kogucika
2014.10.31Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców Słubic do wzięcia udziału w akcji malowania trzeciej rzeźby Miejskiego Kogucika.

więcej>>Wystawa pn. "Miejski Kogucik"

2014.10.30

28 października 2014 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach została otwarta wystawa pokonkursowa pn. "Miejski Kogucik", konkursu zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza.
W tym dniu Burmistrz Słubic Pan Tomasz Ciszewicz, Pani Anna Panek - Kusz - kurator Galerii OKNO oraz Pani Agnieszka Mińska - Dyrektor biblioteki słubickiej, dokonali uroczystego otwarcia wystawy, wręczyli dyplomy oraz nagrody autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac.

więcej>>>SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

2014.10.30

Jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy. Debiutował siedem lat temu.  Nagradzany i nominowany do prestiżowych nagród. Powieść „Ości” przyniosła Ignacemu Karpowiczowi tegoroczną  Literacką Nagrodę Nike Publiczności.
więcej>>>


Otwarcie wystawy pn. "Miejski Kogucik"
2014.10.22

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach oraz Urząd Miejski i Galeria OKNO serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej pn. "Miejski Kogucik", konkursu zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza.
Otwarcie wystawy nastąpi 28 października 2014 r. o godz.16.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach.
Plakat>>>
więcej>>>


Biblioteka słubicka - liderką w województwie lubuskim!

2014.10.10

W tym roku, po raz czwarty, Instytut Książki i „Rzeczpospolita” ogłosiły wyniki Rankingu Bibliotek 2014. W Rankingu Bibliotek oceniano wiele parametrów. Od wielkości księgozbioru przez liczbę użytkowników, umiejętność sięgania po środki pozabudżetowe po dostępność wyspecjalizowanych tytułów. Celem było wskazanie bibliotek prowadzonych w mniejszych ośrodkach, które skutecznie podejmują działania mające na celu rozwijanie czytelnictwa i aktywizowanie lokalnej społeczności.
więcej>>>


"Kiedy naprawdę zrozumiałam, że moim zasadniczym celem jest odczuwanie i przeżywanie radości, zaczęłam robić tylko to, co sprawia mi radość..." - motto życiowe Ilony Felicjańskiej -   Gościa słubickiej biblioteki.
2014.10.08


Dnia 4 października 2014 r. w ciepłe, jesienne, sobotnie popołudnie w słubickiej książnicy odbyło się spotkanie z wyjątkową osobą Panią Iloną Felicjańską, znaną modelką i celebrytką, działaczką społeczną i bizneswoman,  która w ciągu ostatnich kilku lat zadebiutowała jako pisarka i wydała trzy książki.

więcej>>>


ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE "DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI"
2014.10.08

Tematem spotkania będzie twórczość Ignacego Karpowicza, który jest zwycięzcą w tegorocznym plebiscycie czytelników Nagrody Literackiej Nike.
Spotkanie odbędzie się 22 października 2014 r. o godz. 17.00
plakat>>>


SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
2014.10.08

W dzisiejszych czasach, gdzie wszechobecny jest Internet czy też telewizja często zastanawiamy się, czy warto jeszcze poświęcać czas na czytanie książek. W takich chwilach warto przypomnieć sobie słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
więcej>>>


Żonkil - symbol Nadziei
2014.10.07

Dnia 2 października nowo powstała słubicka Fundacja Hospicyjna "Dajmy Nadzieję" zasiała nadzieję przed Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Słubicach.
Zaproszeni goście, dzieci i młodzież posadzili wspólnie cebulki kwiatów  na skwerze przed biblioteką. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, będą przypominały naszym mieszkańcom  o potrzebie opieki nad chorymi i o wrażliwości na ich cierpienie.
więcej>>>


"MŁODZI ZDOLNI" - Wystawa w Bibliotece
2014.09.30

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach  zaprasza do obejrzenia  prac wykonanych przez młodego, zdolnego mieszkańca Drzecina Grzegorza Trzmielewskiego.  Jest to kolejna wystawa z cyklu „Młodzi Zdolni”, która promuje utalentowanych młodych ludzi.
więcej>>>


ILONA FELICJAŃSKA W BIBLIOTECE
2014.09.29

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach  serdecznie zaprasza  4 października o godz. 16.00 na spotkanie z Iloną Felicjańską, jedną z najbardziej znanych polskich modelek, II wicemiss Polonia 93’. Celebrytka współprowadziła z Mariuszem Szczygłem w TV Polsat program „Na każdy temat”, wzięła udział w VIII edycji „Tańca z gwiazdami”. Jest fundatorem i prezesem Fundacji „Niezapominajka”, niosącej pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami.  W 2013 r. zadebiutowała jako pisarka thrillerem erotycznym „Wszystkie odcienie czerni”. Pani Ilona znana jest z tego, że nie boi się publicznie mówić o sobie, czego dała wyraz  w swoich dwóch kolejnych książkach:  „Cała prawda o…” oraz „Jak być niezniszczalną”. Wszystkich chętnych chcących się przekonać, jak niezwykle szczerze można rozmawiać  o życiu, pracy, o walce z nałogiem, jak przezwyciężać swoje słabości oraz Jak być niezniszczalną, zapraszamy do słubickiej biblioteki
Plakat (plik.pdf)>>>


KLUB PLASTUSIA
2014.09.23

Biblioteka słubicka wznawia spotkania w ramach "Klubu Plastusia".
W każdą środę będą odbywać się zajęcia kulturalno-oświatowe dla dzieci. W programie m.in. zajęcia plastyczne, czytanie bajek i projekcje filmowe. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się  8 października.
Plakat (plik.doc)>>>


RUSZA KOLEJNA EDYCJA "GRUPY ZABAWOWEJ"
2014.09.23


Biblioteka Publiczna w Słubicach (oddział dziecięcy) ogłasza nabór do „Grupy Zabawowej” dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat, które nie uczęszczają do żłobka lub przedszkola. Zapisy trwają do 6 października. 

Plakat (plik.doc)>>>
Co to jest "Grupa Zabawowa">>>


ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK

2014.09.18

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Biblioteki Narodowej i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w wysokości 15.988 zł.
więcej>>>


AKCJA LATO 2014 W BIBLIOTECE SŁUBICKIEJ - PODSUMOWANIE

2014.09.10

Akcja lato 2014 w bibliotece słubickiej dobiegła końca.  Tegoroczne spotkania przebiegły pod hasłem „EKO-wakacje” w ramach „Małej Akademii Sztuk Przepięknych”. Zajęcia były małą  lekcją ekologii, dzięki której dzieci poprzez zabawę miały okazję dowiedzieć się m.in. co to jest ekologia, recykling i dlaczego należy segregować śmieci.
więcej>>>


WZNOWIENIE SPOTKAŃ DKK
2014.09.09

Po wakacyjnej przerwie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 24 września o godz. 17.00 w czytelni oddziału dla dorosłych. Motywem  przewodnim będzie pytanie:
„Dlaczego warto czytać książki?”
więcej>>>


ŚWIĘTOJAŃSKIE WIANKI ’2014
2014.07.01

Dnia 21 czerwca 2014 r.  w  bibliotece słubickiej odbyło się wspólne biesiadowanie ph.: „Świętojańskie wianki ‘2014”, w ramach IV Spotkania Integracyjnego Lokalnych Organizacji Pozarządowych z terenu gminy Słubice.  
więcej>>>


AKCJA LATO 2014
2014.06.27


W bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbędzie się Akcja Lato 2014 ph.: "Eko - wakacje"
 
Plakat (plik.pdf)>>>SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
2014.06.23

Mistrzyni współczesnego opowiadania. Pisze o zwykłym życiu zwykłych ludzi. Sama jednak uważa, że jest to nieprawda, gdyż  każdy z nas jest wyjątkowy. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2013. Na majowym spotkaniu DKK nasi klubowicze mieli okazję zapoznać się z kanadyjską pisarką Alice Munro.
więcej>>>


WIECZÓR Z BIOGRAFIĄ
2014.06.20


Biblioteka Publiczna MiG w Słubicach oraz Stowarzyszenie MyLife we współpracy z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z biografią”.
      Gościem spotkania będzie Pan Jan Muzyka.

więcej>>>Konkurs plastyczny pn. "Świętojańskie wianki 2014" rozstrzygnięty!

2014.06.18

Dnia 16 czerwca 2014 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach zostało powołane Jury przez Organizatorów konkursu. Na konkurs wpłynęły 133 prace. Jury po obejrzeniu wszystkich prac, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie,  postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.
więcej>>>


Konkurs pn. "Miejski Kogucik" rozstrzygnięty!
2014.06.18

Dnia 11 czerwca 2014 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach zostało powołane Jury przez Organizatorów konkursu. Na konkurs wpłynęło 139 prac.
Jury po obejrzeniu wszystkich prac, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie,  postanowiło przyznać główną nagrodę i wyróżnienia.

więcej>>>


KONKURS PLASTYCZNY "Miejski Kogucik"
2014.05.13

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, we współpracy z Urzędem Miejskim w Słubicach i Galerią Okno serdecznie zapraszają do  udziału w konkursie plastycznym pn. "Miejski Kogucik", pod patronatem Burmistrza Słubic.
Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, szkół średnich i osób dorosłych.
Temat prac powinien obejmować aspekt Koguta - wyjątkowego i niepowtarzalnego symbolu miasta Słubice.
 
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy

Plakat (plik.pdf)>>>
Regulamin(plik.doc)>>>


WIECZÓR Z BIOGRAFIĄ
2014.05.12


Biblioteka Publiczna MiG w Słubicach oraz Stowarzyszenie MyLife we współpracy z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z biografią”.
      Gościem spotkania będzie Pani Grażyna Szurka.

więcej>>>ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE "DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI"
2014.05.11

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza na dyskusję dotyczącą książki Alice Munro „Dziewczęta i kobiety”
LITERACKA NAGRODA NOBLA 2013
więcej (plik .doc)>>>


SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
2014.05.11

Świat Karola Dickensa
Dzięki niemu w światowej literaturze pojawiły się tak charakterystyczne, jedyne w swoim rodzaju postaci, jak Pickwick, David Copperfiled, czy też Scrooge. Swojego czytelnika fascynuje nieprzeciętnym darem obserwacji, sugestywną charakterystyką bohaterów.
więcej>>>


WIELKANOCNE WARSZTATY
2014.04.17

W dniu 9 kwietnia 2014 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyły się „Wielkanocne Warsztaty”. Pod kierunkiem słubickiej artystki lokalnej Pani Danuty Golubskiej można było własnoręcznie wykonać tradycyjną palmę wielkanocną. Powstały piękne, kolorowe i nietuzinkowe palmy, które dzieci, młodzież i dorośli z dumą zanieśli do domów.
Galeria zdjęć


WIECZÓR Z BIOGRAFIĄ
2014.04.16


Biblioteka Publiczna MiG w Słubicach oraz Stowarzyszenie MyLife we współpracy z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z biografią”.
      Gościem spotkania będzie Pan Edward Starzak.

więcej>>>"DLA RAFAELKA" - relacja z akcji charytatywnej
2014.04.08

W dniu 29.03.2014 r. o godz. 16 odbyła się w Bibliotece Publicznej  Miasta i Gminy w Słubicach akcja charytatywna na rzecz sześcioletniego Rafaelka, dziecka chorego na autyzm wczesnodziecięcy. Dzięki nagłośnieniu akcji przez środki masowego przekazu na spotkanie przybyło ok. 60 osób w tym dzieci i młodzież biorąca udział w części artystycznej.
Głównym celem akcji było zebranie pieniędzy na dalsze leczenie Rafaelka oraz zapoznanie gości z chorobą dziecka.

więcej>>>


ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE "DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI"
2014.04.07


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ph.: "Świat Karola Dickensa"
więcej (plik .doc)>>>


SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
2014.04.07

Żyjemy w XXI wieku otoczeni wszelkimi dobrodziejstwami dzięki wciąż rozwijającej się technice. I oczywiście mamy ogrom praw, pełną swobodę działania. Tak naprawdę każdy z nas jest Panem swojego życia.  Czy potrafimy to docenić? Czy jesteśmy w stanie uzmysłowić sobie, jak wyglądałaby nasza egzystencja, gdybyśmy urodzili się dwa stulecia wcześniej?
więcej>>>


WIELKANOCNE WARSZTATY
2014.04.04


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w "Wielkanocnych warsztatach”, które odbędą się 9 kwietnia (środa) o  godz. 16.00.
Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona. Zapisy do 8 kwietnia, tel. 95 758 2372.

Plakat (plik.pdf)>>>


WIECZÓR Z BIOGRAFIĄ
2014.03.26


Biblioteka Publiczna MiG w Słubicach oraz Stowarzyszenie MyLife we współpracy z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum rozpoczynają nową cykliczną imprezę kulturalną. Są to „Wieczory z biografią”.
Podczas imprezy mieszkańcy Słubic i regionu opowiadać będą gościom Biblioteki o swoim życiu.

więcej>>>


ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE "DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI"
2014.03.14

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza na dyskusję dotyczącą książki Gaynor Arnold "Dziewczyna w błękitnej sukience"
więcej (plik .doc)>>>


SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
2014.03.14

Dla niej pisanie powieści jest jak skrupulatne tkanie pajęczyny. Nieśpiesznie konstruowana fabuła. Pomału wyłania nam się obraz małomiasteczkowej hipokryzji.
Nazwisko J.K. Rowling  jest bardzo dobrze znane. Nawet jeśli nie przeczytaliśmy  bestsellerowej serii o Harrym Potterze, to z pewnością każdy z nas o niej słyszał.  Seria ta osiągnęła ogromny sukces, a młodzież ogarnęła swoistego rodzaju Potteromania.
więcej>>>


TYDZIEŃ Z INTERNETEM W BIBLIOTECE
2014.03.10

Zapraszamy  seniorów na spotkanie „Pole do popisu”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. 
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach organizuje spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbędzie się już po raz czwarty. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

Zapraszamy do Biblioteki w Słubicach 24 marca 2014 roku o godzinie 10:00.

Informacja (plik.doc)>>>
Plakat (plik.pdf)>>>


AKCJA CHARYTATYWNA DLA RAFAELKA
2014.03.07

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na akcję charytatywną dla Rafaela chorego na autyzm.  Rafael jest siedmioletnim, pogodnym, bardzo wrażliwym dzieckiem. Jak każdy zdrowy chłopiec pragnie mieć kolegów, chce być lubiany i akceptowany przez rówieśników. W jego przypadku jest to bardzo trudne. 
więcej>>>

FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ - FOTORELACJA
2014.02.17


04.02.2014 - Drzewa z popcornu >>>
06.02.2014 - Las zimowy >>>
11.02.2014 - Pada śnieg >>>
13.02.2014 - Kartka od serca >>>


ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE "DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI"

2014.02.10

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza na dyskusję dotyczącą książki J.K. Rowling "Trafny wybór"
 
więcej (plik .doc)>>>


SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
2014.02.10

Losy Polaków zesłanych na Sybir. Na myśl nasuwają się słowa dobrze nam znanego motta z „Medalionów” Zofii Nałkowskiej  - Ludzie ludziom zgotowali ten los. To jakże krótkie, a jednocześnie niezwykle wymowne zdanie . Na ile znamy historię tamtych dni?
Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w słubickiej książnicy zostało poświęcone książce Zbigniewa Domino „Syberiada polska”.
więcej>>>


FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ!
2014.01.27


Biblioteka Publiczna MiG Słubice zaprasza dzieci na ferie zimowe ph: „Podróż do śnieżnej krainy”
Plakat (plik .pdf)>>>Wystawa PIXSTAR
2014.01.07

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii, wykonanych przez dzieci w ramach polsko-niemieckiego Projektu PIXSTAR.
Wystawę można oglądać od 7 stycznia do 31 stycznia br. w holu głównym biblioteki.

 terminy_pozostałych_wystaw(plik.pdf)>>>


Biblioteka Publiczna MiG
w Słubicach
ul. Jedności Robotniczej 18
69-100 Słubice


tel./fax: 95 758 23 72
e-mail: bpmig-slubice@o2.pl
www.biblioteka.slubice.pl


GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotekLicznik odwiedzin